Онлайн-канференция с Дмитрием Ярошем (печатный вариант)

Сообщение от Вікторія Сорока 23.01.2016 0 Комментарий ПОЛИТИКА (ЛИБЕРАЛЬНЫЙ ВЗГЛЯД),ЛИБЕРАЛЬНЫЙ ВЗГЛЯД >>,

23.01.2016

 

 

 

Подруга Терція: Доброго дня. Сьогодні ми починаємо нашу онлайн-конференцію з провідником національного руху Дмитром Ярошем. Протягом деякого часу користувачі нашого сайту “Сектор Правди” залишили свої питання, які вони хотіли поставити провіднику. І сьогодні Дмитро Ярош: готовий в прямому ефірі нашого телеканалу , і на сайті, і на форумі “Сектору Правди” дати на них відповідь.

Дмитро Анатолійович, доброго дня.

 

Дмитро Ярош: Доброго дня.

 

Відеоверсію дивіться  тут

 

Подруга Терція: І одразу перейдемо до першого питання.

Користувач цікавиться. Залишений Вами Правий Сектор позиціонує себе як єдиний революційний рух в Україні. Я, користувач, і багато людей це розуміє як те, що коли народ знову схоче високо підняти свою голову, то ця сила, як і раніше, буде в авангарді такого дійства. Дайте будь ласка відповідь, як позиціонуєту Ви особисто себе в цьому плані?

 

Дмитро Ярош: Те, що держава Україна потребує революційних перетворень, у мене сумніву немає ніякого. Я вже писав про те, що Правий Сектор, - це, мабуть, найкраща організація, яку створили українці, починаючи з Майдану. Правий Сектор довів, що він є рухом і революційним, і націозахисним під час військової компанії на Сході України. Але при тому всьому я чудово усвідомлюю, що для вищезгаданих революційних перетворень нам необхідна більш ширша кадрова база. Саме з тією метою ми ініціюємо зараз створення Національного руху, який би об'єднував не тільки представників нашого суспільства, які мають націоналістичну ідеологію, а й патріотів України з рідних середовищ. Це і волонтерські середовища, і Самооборона Майдану, і ті ж самі ветеранські організації АТО, тощо. Я більш ніж переконаний, що багато військовиків, які пройшли фронт, не будуть брати участь в вузько направленому ідеологічному рухові. А національний рух має стати національно об'єднуючим фактором як для патріотів, так і для всього суспільства. Ми розглядаємо зараз конкретні кандидатури, проводимо різноманітні консультації з різними групами людей по всій Україні, і сподіваюсь, що той Новий Рух, який дасть Бог народиться, візьме на себе функції революційної організації. Але треба пам'ятати одне, що під час війни з Росією, мусимо враховувати фактор, той, який намагаються нам росіяни, Російська імперія нав'язати, це фактор дестабілізації в середині держави. І це, однозначно, для нас неприйнятно. Саме тому навіть ті підрозділи, які складають основу української добровольчої армії, яку ми започатковуємо, так само розбудовуємо, вони мають чітко вивірені функціональні обов'язки, які мають бути зрозумілими і для влади, і для командування АТО, бо знов-таки, як бачите, ми не можемо від цієї назви відмовитись на превеликий жаль, це справді війна, а не терористична операція. І відповідно всі ті люди, які будуть об'єднані ідеєю державності Української нації, зможуть взяти участь у революційних перетвореннях. В який спосіб, методологія революційних перетворень, на мій погляд, це справа вже друга. Тільки треба уникнути якихось дестабілізуючих дій, які дадуть можливість Російській Федерації розпочати широкомасштабну агресію проти нашої держави.

 

Подруга Терція: Дякую Вам, переходимо до нашого наступного питання. Користувач цікавиться, а які гарантії того, що з Нового Руху через рік не доведеться виходити?

 

Дмитро Ярош: Гарантії дає тільки Господь Бог. На таку високу посаду не претендую. Ми спробуємо зробити все для того, щоб дух побратимства, дух взаємодопомоги в цьому рухові був присутній. І, звичайно, що убезпечитися від помилок в кадровій політиці ніколи не можливо. Це видно по будь якій організації, громадській, партійній, по державних структурах і т.д. Але все буде власне залежати від того, хто розпочне створення цього руху. Група всеукраїнська зараз в стадії формування, і я бачу, що та сторона, яка відійшла з Правого Сектора разом зі мною, це і бойові командири, і хлопці, які політичною діяльністю займалися, вони, відповідно, останні роки свого життя повністю присвятили Україні, і це люди, на яких я повністю можу спиратися, люди, які мене ніколи не підводили, я більш ніж переконаний, що робота саме цих людей дозволить нам максимально обмежити якісь помилки, які би давали грунт для поганих розмов, і т.і. Тому я сподіваюсь, що Національний Рух України стане і фактором державницького життя, і якимось орієнтиром для великої частини українського суспільства, українського народу.

 

Подруга Терція: Дякую Вам, переходимо до нашого наступного питання. Дмитро Анатолійович, як ви вважаєе, чи є майбутнє в окупованих територій? Наш користувач сам звідти, і, можливо, він не перший, хто задає це питання. І кожен наступний день можна дати іншу відповідь. З кожним днем там стає все гірше. І сенсу брати на себе ці території стає все менше. Чого очікувати патріотично налаштованим мешканцям регіону в найближчі два-ти роки?

 

Дмитро Ярош: Полковник Євген Коновалов,як засновник організації українських націоналістів, давав для свого активу такі орієнтири. Тобто будь-який націоналіст — це державник, соборник і революціонер. Відповідно, соборність українських земель, - це однозначно та істина, від якої не можна відмовлятися ні в якому разі. Не зважаючи на те, чи в Криму, який кількісний склад прихильників чи не прихильників, який кількісний склад на Донбасі тощо. Ми чудово усвідомлюємо, що все залежить від нас, від держави, від українського народу, і якщо ми правильно будемо проводити ту ж саму інформаційну політику стосовно окупованих територій, будемо працювати з тими людьми, які лишилися там, то шанс завжди є. Я не говорю про 100 %-ну, безумовно, є якийсь процент людей, які ніколи не сприймуть ідею державності українського народу, але такі люди є не тільки на Донбасі, вони є по всій Україні, на превеликий жаль. І якщо правильно поставити всі акценти, якщо показати нормальні орієнтири державницького будівництва на тих територіях, які, слава Богу, не підпали під російську окупацію, то, зрозуміло, що ефекти буде. Не можна відмовлятися ні від п'яді своєї землі, бо той же Путін і його режим, вони обов'язково підуть далі. Включати логіку ту, що ми віддамо Донецьк, Луганськ і якісь окуповані райони, і на тому все зупиниться, не можна. Ці російські імперіалісти , вони не зупиняться на тому, вони продовжать далі свою експансію. Це логіка будь-якої імперії, і Російської імперії, в першу чергу. Тому нам треба і зараз працювати в тому напрямку, по-перше, щоб інформаційно перегравати Росію, знаючи , що дещо в державі робиться, на жаль, дуже мало і не так активно, як хотілося б. Це більше залежить, звичайно, від політичного керівництва нашої держави. Але напрямок руху заданий, і ми, як люди з активною громадянською позицією, будемо це, безумовно, всіляко підтримувати.

 

 

Подруга Терція: Дякую. Наступне питання. Питає Олександр Ярич. Дмитре Аналолійовичу, і все ж чому Новий політичний окремий рух помірного радикалізму імені Вас, невже на базі Правого Сектору, як організації, не було можливості провести переформацію наявної структури, розділивши окремо на революційно-воєнізовану та радикальну політизовану фракції, але в єдиний потужній силі Правого Сектору? Позаяк нині ситуацію в націоналістичному право-радикальному середовищі дехто може розцінити як ситуацію з розколом ОУн мельниковці, ОУн бандерівці. Чи все ж спільна боротьба буде продовжуватись? Дякую за увагу. Слава Україні.

 

Дмитро Ярош: По-перше, переважна більшість тих хлопців, дівчат, жінок, чоловіків, які лишилися в Правому Секторі, для мене є побратимами. І якісь розбіжності в методології боротьби, звичайно, не ставлять якихось бар'єрів, між тим, що ми були друзями і залишаємося друзями і т.д. Говорити про якісь там розколи не приходиться. Але при тому всьому я хочу зазначити, що відмінності були і є в поглядах на розгортання і державотворчого і визвольного процесу. І конфліктувати через них, давати привід нашим ворогам використовувати ці конфлікти, я не бачу жодної необхідності. Я більш ніж переконаний, що прийде той час, коли ми знову практично в одних лавах будемо боротися за державне самоутвердження нашого народу. І не тільки з Пенсом, звичайно. У нас є купа побратимів, з якими ми разом пройшли війну. Які зараз або пішли на дємбель, і знаходяться в тилу, або є на передовій. Відповідно це все один народ, і якраз треба працювати на повну консолідацію українського народу, а не розбиватися на фракції і т.д.. Я не бачив можливості переформувати Правий Сектор. Можливо, історія рзставить все по своїх місцях. Можливо, хлопці, з Правого Сектору мали якусь певну рацію, і колись Господь Бог мені доповість на тому світі. І українська історія знову-таки це покаже, але зараз ми йдемо різними шляхами. Але вони й не настільки різні по великому рахунку. Дасть Бог, колись зійдемося.

 

Подруга Терція: Дякую. Питає Юрій Павлович. Мені не зовсім зрозуміло, а як бути зараз хлопцям, що життя віддали під прапорами Правого Сектору? Хто вони зараз? Вважаю, що все це зрада побратимів, які зараз у землі, чи по полях ще не поховані.

 

Дмитро Ярош: Так сталося, що наші бойові підрозділи, які, власне, і здобували цю славу під прапорами Правого Сектору, хоча це не дуже вірне формулювання, до нас хлопці, дівчата приходили не просто під прапори Правого Сектору, вони підходили під синьо-жовтими державними прапорами. Вони боролись не за Правий Сектор, бо Правий Сектор, це, всього на всього, це інструмент для боротьби як з зовнішнім ворогом, так і внутрішнім. І зради тут ніякої не має. Ми мали, наприклад, в Правому Секторі департамент соціального захисту, так цей департамент і зараз працює під нашим проводом. Ми зараз пробиваємо статуси учасників бойових дій для наших хлопців, які віддали своє життя за нашу Україну, і допомога сім'ям поранених, тобто все, що необхідно робити, робиться і зараз. Мені доповідали з департамента, що є вже певний прогрес в тому, щоб сім'ї загиблих отримали такий статус, який мають сім'ї загиблих бійців з ЗСУ. Робота в тому напрямку іде. І буде вестися. І поки останній загиблий за Україну боєць Добровольчого Українського Корпусу не отримає такого статусу, така робота не буде припинятися, безумовно. Ому працюємо і нікого ми не кидаємо, навпаки, зараз додаємо оборотів в цій роботі.

 

Подруга Терція: Дякую Вам. Нас питає друг Арістарх. Яке майбутнє чекає на Правий Сектор після Вашого відходу і хто тепер там реальний лідер?

 

Дмитро Ярош: Це питання не до мене, Це питання до хлопців з Правого Сектору. Там дуже хороша провідна команда, і я думаю, що хлопці самі визначать для себе, хто у них лідер, чи буде безлідерська структура — то вже питання Правого Сектору. Кадровий склад непоганий. Відповідно, якщо хлопці будуть правильно себе позиціонувати, вести правильно політичну діяльність і іншу діяльність, громадську, тощо, відповідно, нормальна буде і у них доля. Але це питання треба задавати активу Правого Сектору.

 

Подруга Терція: Дякую, Дмитре Анатолійовичу, яку підтримку майбутнім членам Вашого Нового руху Ви будете надавати? Чи плануєту проводити семінари, лекції, тощо для правильного розуміння ідеї, яка Вас надихає?

 

Дмитро Ярош: Ми вже проводимо різноманітні наради, зустрічі з активом, відповідно, даємо даємо можливість людям зорієнтуватись в нашій меті, в наших завданнях і т.д. Взаємопідтримка учасників будь-яких організацій, в першу чергу, національно-патріотичних, які ми хочемо сформувати, звичайно, вже має бути. Але це, в першу, залежить від тих кадрів, які будуть в нашому русі. Якщо хлопці правильно поставлять ту роботу на місцях, значить, все буде нормально. Я тільки за те, щоб кожен учасник нашого руху був живою клітиною, не просто гвинтиком, а живою клітиною руху, і міг впливати на і рішення, і впливати на ту ж саму допомогу відповідно , якщо потреба в такій допомозі буде у когось виникати.

Зараз плануються поїздки по всій Україні, вони вже почались, я спілкуюсь з багатьма групами людей. І, як на всеукраїнському рівні, так і на регіональних, в наступну суботу у мене будуть на Дніпропетровщині зустрічі, мене запрошують зараз на Донеччину, на Луганщину. Треба проїхати по всій лінії фронту і поспілкуватися як з активом, який хоче бути в основі цього руху, так і з представниками військових підрозділів і т.д. Тому робота ця триває, вона, звичайно, займе якийсь час, я думаю місяць, два. І тоді можна вже буде говорити конкретно про методологію нашої діяльності, про всі ті речі, які пов'язані з допомогою, членство руху.

 

Подруга Терція: Дякую. Нас питає Олег 74. Когда Правый Сектор начнет бороться с режимом и какие способы борьбы можно ожидать?

 

Дмитро Ярош: Це питання, знов-таки, до Правого Сектору. Але я скажу так, що Правий Сектор з режимом внутрішньої окупації боровся з дня свого заснування і хлопці продовжують то робити. І ми не збираємось стояти осторонь. Але будемо вибирати ті методи, і, я ще раз підкреслюю, які не призведуть до дестабілізації ситуації в державі.

 

Подруга Терція: Великою проблемою в ПС була відсутність прямого зв'язку у чільників з первинними ланками. Як Ви будете вирішувати це питання?

 

Дмитро Ярош: Це була об'єктивна ситуація, бо відразу після революції розпочалась війна, і відповідно, зрозуміло, що і я і переважна більшість активу Правого Сектору , провідного активу, займалась вирішенням фронтових питань. Це обмежувало нас в можливостях пересування по всій Україні. Це проблема, вона існувала, безумовно, зараз цю проблему ми будемо знімати, при нормальному розподілі функціональних обов'язків провідного активу новоствореного руху. Я вже наголошував в попередніх відповідях на питання про те, що ми плануємо поїздки по Україні, вони будуть регулярними. Не тільки мої, але й тих людей, які будуть обрані в провід нашого руху. І таким чином, ми будемо зв'язок підтримувати, і, звичайно, що одним із таких функціональних питань, це питання виконкому. Це людей, які безпосередньо мають відповідати за такий зв'язок, і вони мають реагувати на питання від активу. Ми працюємо зараз у цьому напрямку. Але після з'їзду, який пройде, можна буде предметніше говорити про це.

 

Подруга Терція: Дякую. Друже Провідник, дайте оцінку проведених реформ, якісного оновлення Збройних Сил України, наскільки успішною є ваша співпраця з Міністерством оборони в питаннях патріотичного виховання молоді допризовного віку?

 

Дмитро Ярош: Оцінювати поки що не є так багато чого. Розумієте? Бо реформи задекларовані, але, на мій погляд, не так активно відбуваються, як хотілося б. Як мало би бути в умовах війни. На мій погляд. В першу чергу, це залежить від керівництва Збройних Сил України і Міністерства оборони, але бажання щось реформувати там є. Просто існує великий брак кадрів. І я це бачу. Які могли б працювати на середньому рівні, на низових рівнях. І це об'єктивно, на превеликий жаль. Бо ми знаємо, скільки десятків років Збройні Сили України нищились. Якщо порівняти рівень боєздатності Збройних Сил України літо 2014 року і зима 2016, то, звичайно, рівень цей виріс. Але при тому всьому існує дуже багато проблем, які поступово вирішуються і т.д. Я дуже сподіваюсь, що активізація така буде. І всьому суспільству треба звертатись до Верховного Головнокомандувача для того, щоб він більше проявляв політичної волі в реформуванні Збройних Сил України. Бо ми чуємо зараз декларації про те, що наші Збройні Сили тепер можуть захистити нашу державу і т.і. Якщо це так, то нам не потрібен Мінськ 2 і здача якихось певних позицій. Якщо це не так, тоді давайте активніше реформувати наші Збройні сили. Наприклад, в складі колишнього колишнього Добровольчого Українського Корпусу ми вже давно започатковували реформування наших підрозділів по натівських зразках. Але при тому всьому в нас нема тої бюрократії, яка саботує дуже багато із хороших введень, які ідуть з гори, але не доходять до низу. Проблем там дуже багато. Але бажано ці питання задавати тим людям, які безпосередньо відповідальні за якісь напрямки по реформуванню. Якщо говорити про реформування системи продовольчого забезпечення, там є зрушення по лінії Міністерства оборони. Якщо говорити про забезпечення військовою технікою, то, на мій погляд, Укроборонпром не справляється з тими завданнями, отже треба робити якісь кадрові висновки. Треба давати їм додаткові стимули. Це дуже багаторівневе питання. І тут бажано говорити з людьми, які спеціалізуються на конкретних галузях реформування.

 

Подруга Терція: Дякую. І останнє наше питання. Що для України означатиме введення миротворчих військ ООН? Куди вводитимуть, на Донбас, чи в Крим? І взагалі наскільки це реально?

 

Дмитро Ярош: Поки це все теорія про війська ООН і т.д. Не бачу зараз якихось політичних можливостей, щоб війська ООН сюди ввійшли. Позиція Російської імперії однозначно негативна. І особисто я не дотримуюсь тої точки хору, що нам тут потрібні миротворці. Український народ, українські Збройні сили, які ми намагаємось реформувати і робити більш боєздатними, все ж таки мають самі вирішувати ці питання. Для того знову-таки потрібна воля. Неодноразово український народ доводив, що, об'єднавшись навколо ідеї, навколо якихось позитивних речей ми можемо робити неможливе. Революція, яка у нас відбулась два роки тому, власне, це довела. Режим Януковича вважався таким, що його ні в який спосіб не можна відсторонити від влади. І це надовго. Але, як українці показали, так не є. Тобто тут треба просто працювати в тому напрямку, щоб провести повну деокупацію Донбасу, Криму. І можливості українців такі є. Я в тому переконаний.

 

Подруга Терція: Дякую, Дмитре Анатолійовичу. То які Ваші враження від заходу, який ми тільки що провели? Які Ваші враження від питань?

 

Дмитро Ярош: Я думаю, що нам треба буде працювати в тому напрямку. І коло питань розширювати.

 

Подруга Терція: Як Ви думаєте, як часто ми можемо з Вами збиратися і ще збирати питання?

 

Дмитро Ярош: Зараз я буду почастіше в Києві. Ми можемо це робити доволі регулярно. Давайте будемо працювати. Я - за. Це теж один із способів деокупації Донбасу і Криму. Тому будемо працювати разом.

 

Подруга Терція: Це чудово. Чекайте нас в наступних ефірах. Дякуємо.

Написать комментарий

Наиболее просматриваемые
Онлайн-конференция с Дмитрием Ярошем

Онлайн-конференция с Дмитрием Ярошем

Вікторія Сорока 23.01.2016 2
  Download video   Дмитро Ярош відповідає на запитання читачів "Сектора Правди" в студії телеканалу "ТБ-7" Подруга Терція: Доброго дня. Сьогодні...
Прочитайте больше
О платформе

О платформе "Инновационный фонд народная инициатива" рассказал Александр Хорольский

Вікторія Сорока 16.06.2016 3
  16.06.2016 О платформе "Инновационный фонд народная инициатива" рассказал Александр Хорольский...
Прочитайте больше