Статья. Алла Мегель о выходе Дмитрия Яроша с Прового сектора

Сообщение от Вікторія Сорока 03.02.2016 0 Комментарий ПОЛИТИКА (ЛИБЕРАЛЬНЫЙ ВЗГЛЯД),ЛИБЕРАЛЬНЫЙ ВЗГЛЯД >>,

Алла Мегель про вихід Дмитра Яроша з Правого сектора

21.06.2016

 

 

Вікторія Сорока: Вітаю, шановні глядачі. Нещодавно Дмитро Ярош заявив про свій вихід з Правого сектора та створення ним Української Добровольчої Армії. І ми недавно почули думку Дмитра Савченка, речника Правого Сектора, щодо виходу Дмитра Яроша з правого сектора. І сьогодні було б правильним почути думку сторони Дмитра Яроша і тому сьогодні у нас у гостях Алла Мегель:.

Алла Мегель: Доброго дня.

Вікторія Сорока: Скажіть, яку посаду ви зараз там займаєте у Новому Русі Дмитра Яроша?

Алла Мегель: Я не знаю взагалі. Насправді, дуже складно говорити про посади у русі, який тільки-тільки організовується. Посада — це, тебе посадили, ти маєш якийсь стілець гарний, якусь там зарплату, якісь певні посадові обов'язки і т.д. Оскільки структура формується, тільки формуються основні програмні документи, пишуться основні засади, то йде мінімальне об'єднання людей, які вийшли з Правого Сектора, хочуть приєднатися тепер до Нового руху. І поки буде отакий легкий організаційний хаос, і поки не відбудеться структуризація цього хаосу, поки говорити про посади складно. Але в попередній структурі в Добровольчому корпусі я створила інформаційний відділ Док інфо і я там керувала до часу виходу, доки Док інфо цілим складом вийшов із Дуку, із правого Сектору. Ми відразу офіційно заявили і Дмитру Ярошу сказали, що ми є інформаційним ресурсом, на який він і його команда можуть розраховувати. В принципі, та мобільна група, яка робила новини для Док інфо, яка створила Сектор правди, як засіб масової інформації Добровольчого Корпусу, вона залишається в структурі, в команді Дмитра Яроша і ми працюємо на команду Яроша. Тобто сьогодні у нас такий поки ще невизначений статус, у нас є координатор інформаційної роботи, Олена Білозерська. Ми думаємо, як має виглядати ця структура в залежності від тих потреб, які будуть в Нового руху. Які будуть складові Нового руху, відповідно що буде потреба і громадську роботу висвітлювати, і партійну роботу висвітлювати. І залишатися в Армії добровольчій. І в залежності від того, буде створюватись на базі старої, буде створюватись, переростати в щось нове.

 

Детальніше дивіться тут.

 

Вікторія Сорока: Чому Ви вирішили піти за Дмитром Ярошем, а не залишитись у Правому Секторі?

Алла Мегель: Знаєте, це особисте питання. Рішення Дук інфо, я не питала, чому у кожного з бійців Дук інфо виникло таке бажання. Ми не говорили на цю тему. У кожного з нас є свої і внутрішні переживання, в кожного були свої стимули, в кожного були свої причини. Просто коли сталося так, що Дмитро Ярош сказав, що він складає з себе повноваження провідника, виявилось, що інформаційників, які б могли висвітлити, надрукувати це повідомлення, не має. Я від початку була в команді Яроша. І я запитала у бійціВікторія Сорока: “Ось така ситуація. Зараз Дмитро Ярош складає повноваження провідника, ми підтримуємо його?”. Всі сказали, що ми будемо підтримувати Дмитра Яроша. І рішення було прийнято колегіально. Я заявила про це Дмитру Анатолійовичу. Я сказала: “Дук інфо Вас підтримує, ми працюємо, як Ваші інформаційники”. Це ми більше не обговорювали. У кожного з нас свої причини, якщо Вам цікаві.

Вікторія Сорока: Давайте поговоримо, чому ж все ж так сталося, що Дмитро Ярош вийшов із Правого Сектора. Я так розумію, там були якісь внутрішні суперечності, існувало два погляди на розгортання боротьби проти ворога. Один у Правого Сектора. Інший у Дмитра Яроша. Що це за два погляди і у чому їхні розбіжності?

Алла Мегель: Я б не ставила навіть так питання. Про два різних погляди. Один у Дмитра Яроша. Так получається, ніби є два погляди: один мій, а другий неправильний.

Вікторія Сорока: Це саме Дмитро Ярош написав у своєму блозі. Тому я так і кажу, що два погляди.

Алла Мегель: Я зрозуміла, ситуація набагато складніша, ніж вона виглядає. І якщо ми будемо спрощувати ситуацію до двох поглядів, то насправді це буде неправильно, тому що ми подамо невірну плоску, спрощену і дуже-дуже заангажовану інформацію. Тому що в однієї команди своє бачення майбутнього, в другої команди - своє бачення майбутнього. В однієї команди своє ставлення до опонентів, до влади, до зовнішнього ворога, розуміння внутрішнього ворога і т.д. В другої команди — своє. І чому нам не хотілося від самого початку, що ми намагаємось уникати по сей день — це співставляти наші погляди. Чому? Тому що співставлення завжди, як би ми не хотіли бути незаангажованими, об'єктивними, ми все одно суб'єктивні. І так чи інакше ми будемо підштовхувати людей. От подивіться тут в нас правильно все чітко, а отут неправильно. Цього не хочеться.

Вікторія Сорока: Від початку в Правому Секторі існував, я так розумію, один погляд на усі речі, які там відбувалися, і чому відбулися такі розбіжності у поглядах? Що змінилось?

Алла Мегель: Змінилась ситуація. Для початку змінився об'єм правого Сектору. Тобто, Правий Сектор на Майдані — це кількасот людей. Правий Сектор на початку війни — це більше народу. І Правий Сектор зараз — це абсолютно різні Праві Сектори. Чому? Тому що існує дві площини одного й то самого Правого Сектору. Є Правий Сектор, який є в уяві людей, тут багато чинників, тут і російська пропаганда зіграла свою роль. Тому що вони роздували атмосферу навколо Правого Сектору. Що це така страшенна сила, величезна, могутня і т.д. Трошки сам Правий Сектор спрацював, тому що на початку війни, на початку цих всіх сепаратистських заворушень, там потрібно було блефувати. Дмитро Анатолійович говорив в своїх перших інтерв'ю. Він казав: “Коли ми розповідали про батальйони — це був блеф, насправді, було там нас може сотня людей, це потрібно було, щоб трохи боялись, щоб не так сильно ворушились”, бо Дніпропетровська, і Харківська Область, і Одеська і Миколаївська область могли б опинитись в тому самому становищі.

Вікторія Сорока: То у вас людей було мало?

Алла Мегель: Людей, звичайно, було мало. Але створили міф про Правий сектор. От спитайте мене, я Вам розкажу, що таке створення міфіВікторія Сорока:

Вікторія Сорока: Я б хотіла саме про Правий Сектор поговорити. Чому коли і так мало людей, чому ви ще розділилися?

Алла Мегель: Я думаю, що ми в кінці кінців сформулюємо ці думки. І я думаю, що першість в озвученні цих причин має все-таки належати не мені, а Дмитру Ярошу. Давайте ми трошечки почекаємо, коли він скаже свою думку, тому що негоже так капралу поперед генерала заскакувати. Я Вам можу сказати свою думку. Давайте я озвучу свою думку. А спільну думку і думку Дмитра Яроша ми уже будемо з'ясовувати з Вами разом, як два журналіста. Зловим Дмитра Яроша, посадимо і попросимо його відповісти на ці питання. Що стосується мене, я озвучу свою думку. Мене в Правий Сектор привела, як Ви розумієте по моєму зовнішньому вигляду не революційна романтика, як більшість молодих людей, які прийшли в Правий Сектор. Це революційні романтики. Цими революційними романтиками командували і командують професійні революціонери, це факт. Це люди, які готувались двадцять, десять років до революції, які розуміли, що в країні величезна проблема. Проблема ця полягає в тому, що ми живемо по законах колонії. Ми перестали в 91 році бути колонією де-юре. Але де-факто ми залишились колонією Росії. І якщо Ви уважно подивитесь навіть телебачення наше українське зараз, навіть українські канали, навіть україномовні програми, це все одно калька з російського. Розумієте? І ми залишились і так, якщо брати телебачення, юриспруденцію, освіту, історію і т.д. кожну сферу нашого життя, якщо уважненько подивитись, то Ви будете бачити, що ми як були колонією ментально, фактично, так ми нею і залишились. Ці люди вони розуміли і бачили.

Вікторія Сорока: Ви сказали про професійних революціонерів, то я так розумію, що ці професіонали, вони з Вами у Новому Русі Дмитра Яроша.

Алла Мегель: Хтось із них залишився в Правому Секторі. Це люди, які вирішили, що в країні треба зараз вирішувати радикально проблему.

Вікторія Сорока: Дмитро Ярош сказав, що Правий Сектор був створений як революційна структура, і повністю виконав свою місію. Що це взагалі означає?

Алла Мегель: У Вас не точна, Віка, цитата, Дмитро Ярош сказав, що Правий Сектор був створений як майданчик для революційно налаштованої молоді.

Вікторія Сорока: Ні, то я на сайті його дивилась, то у блозі Дмитра Яроша.

Алла Мегель: Значить, я десь не додивилась. Правий Сектор існує, Правий Сектор залишився, і, чесно кажучи, вийшовши з Правого Сектора, мені менше всього хотілось би зараз обговорювати помилки Правого Сектора. Те, що хотіли хлопці там від мене почути, вони мене спитали. Те, що хочуть почути, я їм озвучу. А виносити на широкий загал якісь нюанси. Я прийшла в Правий Сектор не як революційний романтик, у мене абсолютно прагматичні прагнення. У мене є діти, у мне будуть онуки, мені соромно своїм дітям передавати таку країну. Просто соромно. Я хочу в цій країні щось змінити. Є своє бачення, як це треба робити.

Вікторія Сорока: Дмитро Савченко, він раніше приходив і показував нам позицію Правого Сектору, він сказав що ніби Дмитро Ярош і Новий його Рух стали більш лояльними до влади. Що Ви можете сказати з цього приводу?

Алла Мегель: Діма прийде — поговоримо. Ну що можу казати. Зараз дуже багато буде думок озвучуватись, різних. Чому це все сталось, як це все сталось. Що трактувати, як лояльність до влади? Вчора ми вважали Петра Порошенка ворогом української нації, сьогодні ми його вважаєм другом української нації? Це смішно. Реально, це смішно. Доросла людина так не мислить. Якщо ми сьогодні говоримо про те, що зараз затіявши Національну Революцію, ми можемо реально втратити нашу державу, тому що сюди зайдуть миротворці російської національності або зайдуть миротворці- європейці, або зайдуть миротворці- американці, для нас це абсолютно нічого не вирішує, тому що це чужі люди, які прийдуть в нашу хату, і будуть порядкувати, причому порядкувати вони будуть силовими методами. Ви ж прекрасно розумієте. Що ми будемо мати? Ми будемо мати втрату державності. Якщо ми говоримо про те, що на сьогоднішній день нам потрібно добре сісти і подумати, що ми будемо робити далі, як ми будемо робити нашу революцію, і яким шляхом будуть іти ці революційні зміни, то звинувачувати нас в тому, що ми почали співпрацювати з владою, це наївно, по меншій мірі. Це так, Діма, привіт, Я не хочу зупинятись на цьому. Я просто хочу сказати. Давайте так. Чорне і біле — це тільки в книжках буває. На сьогоднішній день те, що може виглядати для когось білим, для когось може бути абсолютно чорним. Я дивлюсь, наприклад, з точки зору мого сина. Одного й другого. Якщо сьогодні ми раптом затіваємо якісь заворушення в країні, і Росія сюди заводить війська, моя дитина, одна й друга, втрачає свою державу. Я десять раз подумаю, чи мені варто таке робити чи не варто. Але якщо я про це думаю, це не значить, що я стала другом Петра Порошенка.

Алла Мегель: То я так зрозуміла, Ви зараз призупинили таку радикальну революційну діяльність і розробляєте новий стратегічний план дій.

Алла Мегель: Ми не призупиняли радикальної діяльності. Ми розробляємо стратегічний план дій. Команда Дмитра Яроша і особисто Дмитро Ярош зараз тільки тим і зайнята, що вона розробляє стратегічний план дій. Я б хотіла сказати одну штуку і поставити крапку в принципі в цій темі. Особисто для себе і у інтерв'ю і в розповідях, інформаційних матеріалах поставити в цьому крапку. Революційна діяльність, яка спрямована на заміну існуючого ладу, не має бути озвучена на телебаченні. Не має бути озвучена в фейсбуці. Не має обговорюватись в соц мережах. Давате так. Коли про революційну діяльність, коли про перспективу революції люди говорять на телебаченні от так ось в прямому ефірі, це значить, що люди про це думають. Тому що це таємна діяльність.

Вікторія Сорока: Я гадаю, має бути все ж якась офіційна позиція у будь-якому русі, щоб люди просто знали, якщо їм приєднуватись, то до кого вони приєднується і взагалі на що їм розраховувати.

Алла Мегель: Проблема людей зараз на даному етапі, і це я спостерігаю з 2004 року в тому, що вони хочуть перекласти відповідальність за своє життя на когось. На когось із лідерів, на якусь силу, на якусь партію, на якийсь рух і т.д. Треба приєднуватись в залежності від того, наскільки та програма, яку висуває сила, співпадає з твоїми прагненнями.

Вікторія Сорока: У вас є якась програма?

Алла Мегель: Звичайно, програма є і , звичайно, програма випрацьовується. Звичайно, українська соборна самостійна держава — це не просто УССД, якісь слова , які як мантру повторюють націоналісти. Насправді є чіткий план, чітке бачення, якою має бути ця держава, яка в цій державі має бути економіка, яка має бути політика, яка має бути журналістика, яке має бути телебачення, яка має бути медицина, освіта і т.д. Тобто, таке бачення є. Але от знаєте, ситуація то в чому. От створюється новий рух. Ми з Вами вийшли заміж за мого сина і Ви прийшли до мене в сім'ю, і ми сидимо і кажемо: “Діти, у нас хата трошки старенька, тут повалено, нам треба нову збудувати, давайте сядемо і подумаємо. Ми ж не починаємо розробляти технічну документацію на цю хату. Ми з Вами сідаємо і починаємо мріяти про те, а якою має бути хата, де мають бути вікна. Ви думаєте, а де буде наша кімната, щоб ми могли жити, так що б ще з батьками не дуже сильно пересікатися. А я думаю, а моя де, на другий поверх мені далеко, у мене ноги болять, має бути на першому. Тобто нам потрібно виробити спільне бачення, яким буде наш дім, які там будуть вікна, які там будуть двері. Знаєте, коли мої батьки будували будинок, вони спочатку робили з паперу. І сиділи, дах ставили, там башенки, а отут башенку поставимо, давай сюда башенку пересунемо. І вони гралися. А потім коли вони зібрали всю родину, вони кажуть: “Діти, отак ми хочемо. Хто що хоче? Отут моя кімната. Отут моя”. А я кажу: “А в мене нема кімнати”. Вони кажуть: “А давай тобі третій поверх прибудуємо”.

Вікторія Сорока: То Ви зараз в такому стані?

Алла Мегель: Ми в такому стані. Ми уявляємо собі, яка буде. Але у нас будинок більший.

Вікторія Сорока: То це Ваші суто внутрішні таємні справи чи Ви запрошуєте громадян долучатись до цих справ?

Алла Мегель: Звичайно, запрошуємо. І маємо сайт Сектор Правди і на сайті будуть опубліковані номери телефонів, по яких можна зголошуватись, задавати питання. Ми хотіли би. Ми, власне, і в цю студію прийшли. Ми хотіли би зробити новий рух. Мені дуже сподобалась думка, яку озвучив Андрій Шараскін Богема. Я думаю, що ми його сюди запросимо і з ним поговоримо на цю тему, тому що багато людей, у яких є певне бачення різних структурних елементів нашого майбутнього дому. І це все треба скласти якось докупи. Це все треба якось структурувати. Це треба в одне єдине зібрати. І ми хотіли зробити такий рух, сказав Андрій, який був би майданчиком. Отак як став майданчиком Правий Сектор для революційно налаштованої молоді, яка могла прийти і своє революційне бачення тут реалізувати. Так само стати майданчиком будівельним для того, щоб побудувати нову країну. Побудувати. Так, де треба сміття вигребти, винести, де треба стіни поламати і викинути, де треба щурів поганяти — треба, поганяєм. Останній раз кажу і не виключаю такої можливості, що якщо треба буде щось підірвати то й підірвемоАле це вже крайній випадок, коли вже не вийде достукатись. Але починати з того, щоб підірвати. Ну добре, підірвемо. І сядемо і що будемо з тими обломками робити?

Вікторія Сорока: Я так розумію, що до нового руху може приєднуватись не тільки революційно налаштована молодь, а й більш консервативні люди.

Алла Мегель: Абсолютно можуть приєднуватись всі, хто хоче будувати країну такою, якою ми хочемо їі збудувати. Тобто ділитись своїм баченням майбутнього країни, у будь-якій сфері життєдіяльності країни, хтось краще розуміється в хаті на вікнах. Хтось на килимах, а хтось на санвузлах. І в принципі і від одного і від другого і від третього залежить, наскільки ця хата буде тепла, наскільки комфортна і як нам добре в ній буде житися. Тобто всіх людей, у яких є якесь бачення, всі структури, громадські організації, проектні інституції з нормальними, гарними, толковими проектами, виваженими, вивіреними, не якимось мріями, які неможливо втілити. А практичними. Звичайно, ми би хотіли їх запросити. І обговорення влаштовувати, і зустрічі влаштовувати. І громадськість долучати. І зараз продумується сама структура, яким чином ми будемо об'єднувати ці всі організації, хтось ввійде в наші організації, хтось створить громадські організації нового руху. Хтось ввійде партію. Хтось долучиться до розбудови Добровольчої армії, тому що є й такий проект. А є якісь громадські організації, які можуть ввійти на якийсь проект. Реалізували проект, далі кожен живе своїм життям. Можуть ввійти на партнерських правах. Всі ці нюанси юридичні, законодавчі, між собою договірні, все це продумується, прописується, зараз працює команда досить активно. Ми працюємо над інформаційною політикою. Думаємо, яким чином зробити так, щоб те, що відбувається в середині руху, щоб це стало відомо широкому загалу, щоб люди знали.

Вікторія Сорока: То до Вас можна на сайт звертатися щодо приєднання до Вашого Нового руху Дмитра Яроша?

Алла Мегель: Ми поставимо телефончики, там буде колл-центр, будуть телефони, можна буде по телефонах звертатися. Можна писати на сайт і ще один маленький секрет привідкрию. Ми давно говорили на сайті по те, щоб створити форум. Форум створений на сьогоднішній день. Буквально з дня на день він буде відкритий. Можна буде на форумі приєднуватись і можна буде створювати теми і обговорювати різні питання, викладати свої програми. Тобто робота йде. Ми як інформаційники намагаємось теж побачити своє місце в цій роботі. Ми теж трошечки розгублені від масштабу роботи, яку Дмитро Анатолійович нам запропонуваВікторія Сорока: Нам треба і час і сили, і допомога для того, щоб визначитись, що ми будемо робити, як ми будемо робити, якою командою, які задачі ми перед собою ставимо. Все це в стадії. Насправді, дуже багато роботи. Вона цікава. Ми трошки розгублені. Таке російське слово, тою російською поганською мово. - “обескураженные”. Тим об'ємом роботи, який на нас навалився. Але ми оптимістично налаштовані. Цікаво насправді все це зробити, бо це захоплююче будувати. Це завжди захоплююче. А коли ти знаєш, що ти будуєш для своїх дітей, для своїх онуків, це власне те, що ти можеш їм залишити. Тому що якщо ти побудував дім. Ну от, мої батьки побудували дім, він лишився в Севастополі. І що. І зараз ні я, ні мої діти не мають спадщини. Розумієте? Тобто щось матеріальне, таке собі побудувати егоїстичне, це — одне, і це можна втратити. А побудувати дітям гарну державу красиву Україну, вимиту, вилизану, оце буде круто насправді.

Вікторія Сорока: Шановні глядачі, ось ви в принципі зараз дізналися трошки більше інформації про створення Нового руху Дмитра Яроша, ви можете заходити на сайт, задавати запитання, долучатися до, я так зрозуміла, до розбудови цього Нового руху Дмитра Яроша. Алло, я Вам дякую, що Ви завітали до нас у студію, що Ви розповіли про Новий рух і тоді до нових зустрічей. Я сподіваюся, що Ви ще до нас прийдете.

Алла Мегель: Я з вами буду працювати.

Вікторія Сорока: До нових зустрічей.

Алла Мегель: До нових зустрічей.

 

Написать комментарий

Наиболее просматриваемые
Онлайн-конференция с Дмитрием Ярошем

Онлайн-конференция с Дмитрием Ярошем

Вікторія Сорока 23.01.2016 2
  Download video   Дмитро Ярош відповідає на запитання читачів "Сектора Правди" в студії телеканалу "ТБ-7" Подруга Терція: Доброго дня. Сьогодні...
Прочитайте больше
О платформе

О платформе "Инновационный фонд народная инициатива" рассказал Александр Хорольский

Вікторія Сорока 16.06.2016 3
  16.06.2016 О платформе "Инновационный фонд народная инициатива" рассказал Александр Хорольский...
Прочитайте больше