О депутатском произволе порошенковского режима (Киевское обозрение)

Сообщение от Вікторія Сорока 28.10.2015 1 Комментарий ПОЛИТИКА (ЛИБЕРАЛЬНЫЙ ВЗГЛЯД),ЛИБЕРАЛЬНЫЙ ВЗГЛЯД >>,

Вітаю!

 

Ми продовжуємо “жити по-новому”. І життя по-новому все підкидає нам якісь нові негаразди, бо до суму вже звикли, а якось-то скрашувати будні потрібно. Як-то кажуть, що одним горе, то іншим... в радість.

 

І знову ці веселощі або ж смуток нам підкинула Верховна Рада.

Мова піде про Ігоря Мосійчука, депутата від Радикальної Партії Олега Ляшка.

Депутатське свавіля, що відбулося, не залишило байдужим практично нікого: українців знову змусило обирати якій же стороні вірити. Політиків насторожила, з приводу цього лунають як обурення, так і тріумфування членів окремих політичних партій.

 

Проте діло вже зроблено, і щось мені підказує, що відмінити це можна буде лише після повалення режиму Порошенка — за аналогією із режимом Януковича. Певно у кожного політичного режиму в Україні є свої жертви.

 

 

Оскільки експерт із індивідуальних та групових рішень Леонід Харченко погодився детально розглядати справи, які турбують населення та викликають щодо цього непорозуміння, то і справу із арештом Ігоря Мосійчука та зняттям із нього депутатської недоторканості ми розглянемо із Леонідом Харченком.

 

Леонід Харченко: Мої вітання глядачам.

 

Кор: У своїх публікаціях протягом десятиліть Ви приділяли багато місця методології прийняття рішень як окремими особами, так і групами осіб.

Серед героїв Ваших публікацій як окремі політики, так і політичні партії в цілому. Багато місця Ви відводите і псевдогероям, одинакам, і великим їх групам — організованим і спонтанним.

Серед таких негативних персонажів зустрічалися публічні особи і політичні сили, в основному, про яких сьогодні вже забули або забувають. Якщо переглядати їх прискіпливо, то стає моторошно: практично всі, про кого Ви писали, або стали політичним забуттям, політичними банкрутами, або їх справи з кожним днем погіршуються.

Лише нагадаю Вам дещо. З газет “Приватна справа” і “Київщина — мала Бітьківщина”. Прізвища ці були свого часу на слуху і путнього для України нічого не зробили. Кравчук, Боженар, Мороз, Лановий, Суслов, Пінзеник, Кучма, Литвин, Вітренко, Пустовойтенко, Кінах, Чечетов, Медведчук, Ющенко, Безсмертний, Тимошенко, Мостіпан, Шкіль, Майбоженко, Губський, Бондарєв, Кривонос, Діденко, Гладишко, Іваненко, Федоренко, Антоненко, Осика, Трощенко, Сапожко, Симоненко, Янукович, Азаров. Це лише кілька десятків “героїв” (у лапках) — політично-моральних невдах з більше ніж тисяча таких самих, про яких Ви писали за 24 роки незалежності України.

Ну, просто пророк.

У Вас є якесь особливе чуття, яким Ви визначаєте моральну, політичну, етичну злидарність діячів?

 

Леонід Харченко: Це звичайний підрахунок вербальних і невербальних ознак, факторів, класифікацій, сепарацій, стратифікацій, дивергенцій. Плюс, мінус і так далі. Ні про яке чуття не може бути мови, коли приплюсувати алкоголіка до упиря та ще й до пройдисвіта. Такі люди нічого путнього зробити не вміють. Лише можить відняти та розділити між своїми такими ж глитаями.

 

Кор: Чому ж Ви цього разу нічого не опублікували про можливий крах народного депутата Ігора Мосійчука? Втратили чуття? Чи затуманилися вербальні і невербальні фактори?

 

Леонід Харченко: Є деякі кроки влади, які не можна співвіднести до жодної науки. Те, що зробили з Мосійчуком рівняється тому, що його арешт зіграв на руку лише колишнім регіоналам, розвалу коаліції, утвердженню диктатури Порошенка, потаканню неуцтву Яценюка. Врешті-решт нівелювали владу.

 

Кор: Чи є взагалі цей арешт правомірним?

 

- Леонід Харченко: Після того, як мавр зробив свою справу, треба спочатку говорити про справу, а уже потім про похідні події. Якщо розглядати арешт окремою процесуальною дією, то на перший погляд здасться, що усе правильно. А вийшло так, як у анекдоті. Йде вранці по дорозі Мосійчук. В обіди учора не їв, спати ліг, не вечерявши, і думає: де б його позичити гривню, щоб поснідати? Тільки це питання і крутиться в голові. Назустріч йде Гройсман...

 

Кор.: Є слушними зауваження Мосійчука з приводу того, що це “помста Порошенка руками генерального прокурора за проукраїнську позицію”?

 

Леонід Харченко: Шокін — людина зовсім не самостійна. Самостійним він ніколи вже не стане — не той вік, щоб встигнути себе виправити. (Чому виправити? Тому, що прокурор, слідчий, не кажучи про генерального прокурора,- за законом — особи, процесуально самостійні). Але Шокін — функціонер карального типу. Ким були завжди “карателі” при усіх владах? Вертухаями. Шокін — звичайний вертухай - а усі вертухаї про самостійність не думають, вони потребують господаря. Вертухай без господаря, все одно, що курка без півня, кудахтати буде, але квочкою ніколи не стане.

Так і з Шокіним. Щоб йому що-небудь “висидіти”, треба було лягти під півня.

 

Кор.: Віталій Кулик, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства. В ефірі радіостанції Голос Столиці висловився щодо цього так: «Було б не погано, якби на лаві підсудних опинилися Льовочкін, Бойко, Клюєв та інші. Але зараз таке враження, що прокуратура діє вибірково, і таким чином просто чинить тиск. Йдеться про тиск на політичні сили. Це сигнал політичним партіям, які мають особливу думку, що не збігається з думкою коаліції. І це сигнал для радикалів: або вони стають більш гнучкими в діалозі, або будуть і інші. Це загроза»

 http://newsradio.com.ua/2015_09_18/Kul-k-sprava-Mos-jchuka-zagroza-oponentam-koal-c-0330/

Чи можливий взагалі такий сценарій, що Президент своїми важелями впливу цілеспрямовано притискає демократичну опозицію?

 

Леонід Харченко: Коли Порошенко казав: “жити по-новому”, він напевне мав на увазі приказку “нове — це добре забуте старе”. Тому і почав творити таке ж беззаконня, як до нього робили Кучма, Янукович. Для них посадити людину за ґрати без усякого розбору і закону, як два пальці об асфальт. Такими діями Порошенко показує депутатам і населенню, хто в домі господар. Це можна сприймати так: “Я втихомирив Мосійчука і можу це зробити з кожним із вас. Тому сидіть по своїм будкам тихо”. Це повідомлення — не тільки народним депутатам, а і всім, кому не подобається режим Порошенка, і всім, кому Порошенко подобається.

Одні повинні сидіти в будках і не гавкати, а суддям дали карт-бланш — робіть усе, що мені подобається і ви усі собі будете заробляти. Новій поліції — доручили заспокоювати та відвертати увагу населення від суспільних проблем. Прокурорам — потрібно лише вчасно підгавкувати господарю.

 

Кор.: Раніше Ігоря Мосійчука вже грозились посадити, проте ніяких порушень законодаства з його сторони не знаходили. І тут з.явилась плівка, і його почали судити лише по одній справі, а зараз ми чуємо, що Мусійчука хочуть притягнути до відповідальності по багатьом статтям. Чи не є тоді це відео і обшук, який відбувся у громадській приймальні Мосійчука, під час якого в офісі Радикальної партії вилучили ноутбук помічниці нардепа Ігоря Мосійчука та документ, у якому було прізвище слідчого Генпрокуратури, а також обшук особистого авто Мосійчука провокацією зі сторони прокуратури? Адже як зазначає Марк Гресь (член політради Радикальної Партії) — це “... було проведено підрозділами СБУ без дотримання будь-яких законодавчих норм”.

http://www.depo.ua/ukr/politics/v-ofisi-radikalnoyi-partiyi-viluchili-noutbuk-pomichnitsi-17092015222000

 

Леонід Харченко: Якщо це провокація зі сторони прокуратури, то прокуратура мала отримати дозвіл від суду. І тоді проводити обшук. Вони не мали права втручатись у приватну власність Мосійчука. Отже, у суду дозвіл отримали...

 

Це - організована травля.

 

Це не справжнє обвинувачення, це не справжнє слідство — це фарс, влаштований маріонетками Порошенка.

 

Кор.: Ігор Мосійчук, також згадував про те, що проти нього розпочали брудну кампанію по його дискредитації і дискредитації партії через те, що він ніби знав імена зачинщиків конфлікту 31 серпня під Верховною Радою і до речі, він їх таки назвав, після затримання — це Кривецький (з ВО “Свобода”) та Ложкін.

 

Леонід Харченко: Во “Свобода” також проголосувала за зняття недоторканості з Ігоря Мосійчука. Ця партія підіграла Порошенку. Зараз іде гонитва за рейтингами. Тому для партій цілі виправдовують засоби. Свободі байдуже, що цей арешт не є законним, вона долучилась до того, щоб понизити рейтинг ще одному супернику на виборах.

 

Кор.: Ігор Луценко (фракція Батьківщина) на громадському радіо висловився щодо цього так: “Перше, що виніс з сьогоднішньої ситуації – що Клюєву дали втекти. Це свідоме рішення пана Порошенко, Шокіна, іхньої братії, що хай Клюєв втече, бо такий в нас поганий КПК, що не дозволяє його зловити. А з Мосійчуком вирішили інакше: принесли відео, а потім кажуть, давайте його притягнемо до кримінальної відповідальності. Але що йому інкримінують, дали б хоча б якійсь папірець депутатам на руки, але ні. Просто заткнули рота фракції, самому Мосійчуку. Вчинили просто медійну політичну розправу – не дали слова людині сказати. Такий він злочинець, Мосійчук, що треба порушити КПК, регламент Верховної Ради, наплювати на все.

http://hromadskeradio.org/gromadska-hvylya/sprava-mosiychuka-torzhestvo-zakonu-chy-porushennya-procedur

У відповідь на відео Шокіна, Мосійчук сказав, що воно сфальсифіковано. Прокуратура повинна була надати експертизу цього запису?

 

Леонід Харченко: Депутати, виносячи дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності, виконують роль суду. Тож вони повинні були детально ознайомитись із матеріалами справи. Повинна була провестись експертиза відео. Депутатам повинні були роздати усі необхідні папери щодо цієї справи. І роздаватись вони мали не членами партії БПП, а представником правоооронних органів (помічником прокурора, слідчого).

Депутати повинні були врахувати кожну деталь обвинувачення. Це справа не п'яти хвилин, і не години, на це мав піти щонайменше тиждень. А вони навіть не вважали за потрібне поцікавитись деталями справи. Їм було достатньо переглянути відео і швиденько винести вирок. А Ігор Луценко не став брати участь у цій клоунаді тому, що знайомий із КПК на відміну від інших депутатів ВР.

Про яку країну із європейськими цінностями із такою владою може йти мова? Коли депутати у правовій країні плюють на права людини. А правоохоронні органи охороняють лише “власть імущих”. Уся ця братія разом діє як у 80-ті: захотіли — вкинули за грати, захотіли — випустили...

Щодо цього інциденту із Мосійчуком до дотримання процедури зняття із нардепа депутатської недоторканості та притягнення його до кримінальної відповідальності із достриманням усіх правил та законів це не має ніякого відношення.

Ми спостерігаємо зараз політичні ігри, що десь далеко поза законом. Те, що зараз відбувається у нашій країні можна прирівняти до подій, що відбувались у 80—ті, 90-ті. Наша країна у цьому відстала від країн ЄС на декілька десятків років. Адже там — верховенство закону, а у нас верховенство грошей.

 

Кор.: Тарас Юрик (від БПП) сказав про це так: Що стосується Мосійчука і що ми бачили на табло в Верховній Раді – це не пов’язане з політичним тиском зі сторони влади. Це звичайна корупція, треба боротись з цим. Потрібно сьогодні притягати тих, хто були причетні до боротьби проти Революції Гідності до смертей на Майдані, це очевидно. І злочинці, які перебувають в опозиції до влади. Я голосував сьогодні (ред: за притягнення до відповідальності), і це моя суб’єктивна думка з приводу того, що я бачив на табло. Сьогодні звучали заяви і Ігоря Мосійчука, і представників «Радикальної партії», що все це змонтовано. Але допоки розслідування буде вестись, будуть і подібного роду заклики. Важливо – неупереджене слідство і правий суд, на який ми всі чекаємо.

http://hromadskeradio.org/gromadska-hvylya/sprava-mosiychuka-torzhestvo-zakonu-chy-porushennya-procedur

Депутати винесли таке рішення без ознайомлення зі справою, без експертизи відео. Про правий суд і неупереджене слідство, про яке сказав Юрик і мови йти не може.

То таке рішення ними було прийняте через їх некомпетентність, наївність чи депутати свідомо грають під дудку однієї людини?

 

Леонід Харченко: У кожному звинуваченні потрібна аргументація: повинен бути суб'єкт злочину, об'єкт та мотив (умисел злочину). Вони не були предствалені до ВР. Мало того, що депутати не ознайомились зі справою, так Порошенко і не дав слова Мосійчуку сказати на свій захист. У країнах ЄС Мосійчуку не те, що б дали слово, якби він захотів, а і надали адвоката. Цього не було зроблено, вони не дотримались процедури обвинувачення, у якій головне - це законність. А, якщо є помилка у процедурі обвинувачення, то у такому разі обвинувачення знімається. Ви правильно сказали, що: “Про правий суд і неупереджене слідство, про яке сказав Юрик і мови йти не може.” Мосійчук не повинен знаходитись у тюрьмі. Це н-е з-а-к-о-н-н-о!

 

А депутати Верховної ради не компетентні у цьому питанні. Там сидять нероби, що не хочуть розбиратись у таких проблемах. Тарас Юрик цьому приклад. Навіть опозиція, розуміючи, що Порошенко чинить на них тиск, не захотіла розібратись у цьому і швиденько проголосувала за притягнення Мосійчука до відповідальності. Тому і маємо те, що маємо: кожен на себе тягне ковдру і кожен кожному ставить палки в колеса.

 

Кор.: Міхеіл Саакашвілі в одному із інтерв'ю висловив думку щодо цього арешту, цитую: "З конкретним депутатом (Мосійчук, - ред.) Все правильно було зроблено".

 

Леонід Харченко: Міхеіл Саакашвілі, запрошений сюди Порошенком на губернаторство, дуже добре із ним здружився. Перше, що він мав би зробити, то це навести лад у місті, яким він керує. Добрий господарник, він дивиться на місто, з'ясовує недоліки, і якнайшвидше їх ліквідовує. Це лише найменщо, що має зробити. А за той час, який Саакашвілі головує Одесою, Міхеіл навіть не зробив там і цього! Одеса — туристичне місто, особливо після того, як наша влада позбавилась від Криму. То чому б туристам не надати хоч найменший сервіс, не поставити вказівники на дороги! Туристи — приплив грошей до міста, чому не зробити хоча б, щоб людям було зручно добратись до Одеси.

 

Кор.: Є деякі політологи, зокрема Василь Мокан, який вважає, що “Опозиційний Блок” давно втратив свою підтримку і багато олігархів готові вкладати гроші в “Радикальну Партію”, для того щоб створити нову дієву опозицію, а такі дії стосовно членів партії повинні ніби-то залякати бажаючих стати в опозицію.

 

Леонід Харченко: Радикальна партія Олега Ляшка є другою за рейтингом після партії БПП. Тому варто очікувати спроб дискредитувати цю партію.

 

Кор: Хочу нагадати, що в нашій студії був Леонід Харченко — експерт з індивідуальних та групових рішень.

1 Комментарий

nagornybook:
22.06.2016, 00:48:09, nagornybook
Reply

Без РЕВОЛЮЦІЙНОЇ ТЕОРІЇ годі говорити чи писати про правдиву ЛІБЕРТАРІАНСЬКУ РЕВОЛЮЦІЮ. Інакшої на цьому етапі Української історії просто не може бути. http://vk.com/doc107756497_437597199, http://vk.com/doc107756497_437550389...

Написать комментарий

Наиболее просматриваемые
Онлайн-конференция с Дмитрием Ярошем

Онлайн-конференция с Дмитрием Ярошем

Вікторія Сорока 23.01.2016 2
  Download video   Дмитро Ярош відповідає на запитання читачів "Сектора Правди" в студії телеканалу "ТБ-7" Подруга Терція: Доброго дня. Сьогодні...
Прочитайте больше
О платформе

О платформе "Инновационный фонд народная инициатива" рассказал Александр Хорольский

Вікторія Сорока 16.06.2016 3
  16.06.2016 О платформе "Инновационный фонд народная инициатива" рассказал Александр Хорольский...
Прочитайте больше